Wycinka alpinistyczna

Wycinka alpinistyczna

Na czym polega wycinka alpinistyczna?

Wycinka metodą alpinistyczną polega na usunięciu drzewa od góry do dołu za pomocą różnych technik linowych

Wszystkie prace wykonywane są z naciskiem na bezpieczeństwo dla operatorów jak i otoczenia. Całą operacje na wysokości przeprowadza wykfalifikowany aborysta bez udziału podnośnika koszowego.

Z tego sposobu wycinek korzysta się zazwyczaj w miejscach o ograniczonym dostępie do drzewa (tj. gęsta zabudowa, parki, cmentarze).

To gwarancja precyzji i pełnej estetyki. Po wykonaniu podcięć przeszkadzających gałęzi, drzewo dalej może pięknie wyglądać, budząc podziw do natury Nie będzie ono szpeciło okolicy skutkiem wycięcia zbyt dużej ilości gałęzi, by uzyskać dostęp to tej, którą mamy usunąć.

Masz pytania? Zadzwoń 508-956-368

Metoda alpinistyczna - zakres prac

  • wycinka drzew
  • cięcia prześwietlające
  • usuwanie suchych gałęzi „suszków”
  • formowanie koron
  • cięcia sanitarne
  • zakładanie wiązań

Gdzie zalecamy wybrać wycinkę alpinistyczną?

Wykorzystanie wycinki metodą alpinistyczną, zalecamy przede wszystkim wszędzie tam, gdzie nie możemy skorzystać z pomocy podnośnika, na przykład przez ograniczoną ilość miejsca. Wtedy jest ona najkorzystniejszym rozwiązaniem dla tej sytuacji. Najczęściej korzystamy z niej przy czyszczeniu linii energetycznych, parków, cmentarzach. 

Metoda ta sprawdzi się też doskonale przy drzewach nachodzących koroną na dach budynku i przy bardzo wysokich drzewach, gdzie podnośnik nie sięga. Metodą tą oczywiście możemy również z powodzeniem wykonywać prześwietlenia koron.

A co w sytuacji, gdy chcesz pozbyć się całego drzewa?

Wtedy również zalecana jest wycinka alpinistyczna. W takim wypadku tniemy drzewo fragmentami, od góry do dołu, od korony aż po pień. Bezpiecznie ściągamy fragmenty drzewa z góry na ziemię, nie stwarzając zagrożenia dla innych. Metoda ta może wydawać się długim czasem realizacji, ale wcale tak nie jest!

Wycinki drzew Warszawa

Marcel Kęsik
ul. Jasna 4
; 08-440 Pilawa

tel.: +48 508-956-368
e-mail: alpina-wycinki@op.pl